ABDULLAH AVCI EGOSUNU YENDİ / 30.10.2019 16:13

İyi bir teknik direktör kavramı her zaman konuşulan bir konudur. Bazı teknik direktörler kendi benimsediği sistem ile takıma futbol oynatır, bazıları ise takımına en uygun sistemi keşfetmek ister ve bu sistem ile oynatır. Fakat maceranın sonunda şampiyon olan başarılı olarak sayılır. Abdullah hocanın ifade ettiği gibi kendi sistemini takıma monte etme örneği yanlış değildir fakat yine de kendi ifadesi ile 3 mağlubiyet aldıktan sonra tartışılmaya başlıyor insan. Çünkü burası Beşiktaş ve burada beklentiler büyük ifadelerini kullandı.
Oynanan Alanya maçından sonra ise Abdullah hoca eski maçların nabzına göre bir değişim yaparak başladı. 4-3-3 sistemi ile devam etmek yerine Beşiktaş'ın alışık olduğu sistem olan 4-2-3-1 sistemini kullandı. Fakat Oğuzhan ve Ljajic son derece kötü oynadı ve çok top kaybı yaptı. Aynı zamanda da takımdaki sistem çalışmadı. Beşiktaş her ne kadar sistemsel olarak değişik bir versiyon ile sahaya çıksa da yine de son oynanan Alanya maçında takımın performansı beğenilmedi. Beşiktaş topla oynama yüzdesi olarak oyuna hakim olsa da, topu olumlu olarak kullanan takım Alanyaspor oldu.
Abdullah hoca bu maçın ikinci yarısına sistem değişikliği yaparak çıktı. Doğru bir oyuncu değişikliği yaparak sahada pek fazla varlık gösteremeyen Ljajic yerine Diaby’i alması son derece isabetli bir karar oldu. Beşiktaş'ın oyun yapısını değiştirdi. Sistem artık 4-4-1-1 olmuştu ve mevcut oyuncu grubu bu oyunu iyi okuyarak iyi futbol oynadı. Güncel iddaa tahminleri sitemizde yer almaktadır.

Üye Ol
Hala Üye
Değil misin?
ÜYE OL
Zaten Üyeyim Üye Girişi Yap
ÜYE OL Şifremi Unuttum
Şifreni Yenile